Disklabs’ın Yeni Notebook Çantası Sanal Korsanlara Geçiş Vermiyor

Uçak moduna alınmamış veya tam anlamıyla kapatılmamış bir cihaz yanımızdayken seyahat ettiğimiz zaman cihazlarımız her zaman tehlike altındadır.

16 Temmuz 2020 | Faraday Çanta | 0 Yorum
Disklabs’ın Yeni Notebook Çantası Sanal Korsanlara Geçiş Vermiyor

Standart bir laptop çantasının birincil amacı cihazı fiziksel darbelere karşı korumaktır. Peki laptop çantanız bilgisayarınızı sadece fiziksel hasarlara karşı değil aynı zamanda siber saldırılara karşı da korusa harika olmaz mıydı? Disklabs’ın ürettiği laptop çantaları tam olarak bunu yapıyor.

Birçoğumuz, laptoplarımızı güvenli olmayan bir yerde bırakıp gitmeyiz ancak güvenliğinden emin olmadığımız ağlara bağlı kaldığımız zamanlarda aslında yaptığımız tam olarak budur. Uçak moduna alınmamış veya tam anlamıyla kapatılmamış bir cihaz yanımızdayken seyahat ettiğimiz zaman cihazlarımız her zaman tehlike altındadır.

Dijital suç uzmanlarından oluşan ve bu alanda yaptığı çalışmalarla tanınan Disklabs, bahsi geçen tehlikelerin farkındadır ve 20 yılı aşkın süredir cihazlara kablosuz ağlar aracılığıyla bağlanan kötü niyetli kişiler tarafından bozulmuş, silinmiş verileri kurtarmak ya da onarmak için devlet kurumlarına, kolluk kuvvetlerine ve şirketlere yardımcı olmaktadır. Disklabs’ın kurucusu Simon Steggles; “Disklabs ekibi uzun süredir önlemenin tedaviden daha iyi olduğunun farkında. Bu farkındalık ile tüm kablosuz sinyalleri engelleyen, bilgisayar korsanlarını rahatsız edecek Faraday laptop çantasını geliştirdi.”

Disklabs Faraday Notebook ve Laptop Çantaları, cihazlarınızı RF sinyallerine karşı izole eder

Yeni Disklabs Faraday laptop çantasının başlıca özellikleri

  • Tüm RF sinyallerini engeller
  • Cihazı fiziksel hasarlara karşı korur
  • Fonksiyoneldir ve şık bir tasarım sahibidir
  • Belli başlı tüm üreticilerin cihazlarına uygundur; Apple, Dell, Microsoft vs
  • Bir Faraday çantası olduğu anlaşılmaz, böylece kötü niyetli kişilerin dikkatini çekmez.
  • Bağımsız olarak test edilmiştir ve İngiltere Polisi tarafından akredite edilmiştir
  • Yapımında askeri sınıf suya dayanıklı kumaş kullanılmıştır
  • İngiltere’de tasarlanıp üretilmiştir

Ürünlerimiz, müşterilerimizin suçu çözmesine ve suçu önlemesine yardımcı olmaktadır. İngiltere’de üretilen orijinal Faraday çantaları, 80’den fazla ülkede, savaş alanlarından yönetim kurulu odalarına kadar her alanda dijital cihazları koruyor. Disklabs cep telefonundan laptoplara, tabletlerden araba anahtarlarına kadar tüm dijital cihazları siber saldırılardan korumak için faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bir Cevap Yazın