Sıkça Sorulan Sorular

Fararay çantası, bir Faraday kafesi gibi çalışan, içine konulan cihazları kablosuz bağlantılardan izole etmek üzere tasarlanmış çantalara verilen genel isimdir. Faraday çantalarının içine konulan cihazlar kablosuz ağların gönderdiği sinyallerden tamamen izoledir.

Disklabs Faraday çantaları başlıca tüm kablosuz sinyallere karşı koruma sağlamaktadır; 2G, 3G, 4G, 5G, Bluetooth, WiFi (2.4Ghz ve 5Ghz), GPS.

SBD, İngiltere Polisi destekli bir platformdur. Suç önleyici veya suç çözücü ürünler üreten, yenilikçi firmalar bu platforma İngiliz Polisi’nin onayı ile üye olabilmektedir. Bu platforma üye olan bir firma aynı zamanda polis güçlerinin tercih ettiği ürünler üreten, kolluk kuvvetlerine ürün tedarik eden firmalardır. Disklabs, İngiltere Polisi tarafından akredite edilmiş ve SBD platformuna üye olmaya hak kazanmıştır.

Hayır. Faraday çantaları, cihazınızı tüm kablosuz ağlara karşı izole eder. Alarmlarınızın veya hatırlatmalarınızın sesini duyabilirsiniz, bu uygulamaların kablosuz ağlar ile ilgili bir ilişkisi yoktur. Ancak gelen aramalar, mesajlar, mail bildirimleri ancak telefonunuzu Faraday çantasından çıkarttıktan sonra cihazınıza ulaşabileceklerdir.

Cihazını kapatmak maalesef siber saldırılardan korunmak için yeterli değil. Cihazınız kapandığı zamanlarda bile arka planda çalışmaya devam edecektir. Cihazlarınızı kapatsanız bile hala takip edilebilirsiniz, telefon üzerinden dinlenebilirsiniz ya da verileriniz çalınabilir/değiştirilebilir.

Cihazlarınız Faraday çantalarının içinde olduğu taktide, açık veya kapalı olmaları farketmeksizin tüm sinyallerden tam anlamıyla izole olacakları için dışarıdan müdahale etmek imkansız hale gelir.

Verileriniz başkalarının eline geçtiği senaryoyu ve siber saldırının yaratacağı maddi ve manevi kayıpları düşününün. İşte bu yüzden önlemenin, problemi çözmekten daha basit olduğunu biliyor ve kullanıcılarımıza siber saldırıları önlemek için geniş bir yelpazede ürün sağlıyoruz.

Hayır. Faraday çantalarının amacı sizi siber saldırılardan korumaktır. Kullanımının cihazınıza bir zararı yoktur. Cihazınız Faraday çantasının içinden çıktıktan yaklaşık 10 saniye içinde sinyalleri alabiliyor olacaktır. 

Hayır. Tam tersine, cihazınızdan yayılan elektromanyetik dalgalar Faraday çantasının içinde hapsolacağı için, telefonunuzdan çıkan veya telefonunuza gelen EM dalgalarından korunmuş olacaksınız.

Elbette. Valiz tipi Faraday çantaları tasarlanırken gündelik kullanım göz önünde bulundurulmuştur. Elektronik cihazlarınız dışında, diğer eşyalarınızı da rahatlıkla Faraday çantalarının içinde taşıyabilirsiniz. Disklabs, özellikle valiz tipi Faraday çantalarını, havayolu firmaları ile işbirliği içerisinde, gündelik kullanım için birçok teste tabi tutuyor. Faraday çantaları tüm bu zorlu testlerden sonra bile sinyallere karşı koruma özelliğini kaybetmiyor, kullanıcılarına güvenlik sağlamaya devam ediyor.

Araç içinde olmadığınız her an Faraday anahtar kılıfını kullanmanız aracınızın ‘röle yöntemi’ olarak bilinen yöntemle çalınmasını veya anahtarın kopyalanmasını engelleyecektir. Araç anahtarınız evinizde vestiyerde, restorantta otururken masanın üstünde, çok uzaklaşmadığınız zamanlar yol kenarındayken bile tehdit altındadır. O yüzden araç anahtarınızı kullanmadığınız her an Faraday kılıfının içinde muhafaza etmenizi tavsiye ediyoruz.

Faraday çantalarının kullanımı oldukça kolaydır. Sadece kilit sistemini (fermuar, velcro bant vs) açmanız ve cihazınızı Faraday çantasının içine koymanız, ardından tekrar kilidi kapatmanız cihazınızı sinyallerden izole etmek için yeterlidir. Kullanım açısından diğer çantalardan bir farkı yoktur.

Hafta içi saat 16:00’ya kadar aldığınız ürünler aynı gün kargolanır. Saat 16:00 sonrası vereceğiniz siparişler ise ertesi gün kargolanır. Hafta sonu verdiğiniz siparişleriniz ise pazartesi günü kargoya verilir.

Alt limit olmaksızın, tüm alışverişlerinizde kargo ücretsiz.