Araba Çalmak Bu Kadar Kolay Olmamalı! Hırsızlardan Korunmanın ‘Anahtarı’ Disklabs Faraday Çantalarında

Araç hırsızlıklarını önlemek için geliştirilen Disklabs Faraday anahtar kılıfları, bir polis teşkilatı tarafından akredite edilen alanında ilk ürün olma özelliği taşıyor.

13 Temmuz 2020 | Faraday Çanta | 0 Yorum
Araba Çalmak Bu Kadar Kolay Olmamalı! Hırsızlardan Korunmanın ‘Anahtarı’ Disklabs Faraday Çantalarında

Gündelik yaşantımızda bize büyük kolaylık sağlayan akıllı araç anahtarları, yani diğer bir deyişle keyless go araç anahtarları, aslında çok büyük tehlikelere davetiye çıkartıyor. ‘Röle yöntemi’ olarak bilinen yöntemde, karaborsadan çok kolay tedarik edilebilen sinyal yükseltici cihazlar kullanılarak, lüks araçlar saniyeler içinde çalınabiliyor.

Bir arabayı –özellikle lüks arabaları- çalmak kolay olmamalı ancak son zamanlarda yayınlanan güvenlik kamerası görüntüleri izlenildiğinde, bu işin aslında ne kadar kolay olduğu görülüyor. Neyse ki bu tür hırsızlıkları önlemek için Disklabs çok basit ve etkili bir yöntem sunuyor.

Röle yöntemi olarak bilinen yöntemde, hırsızlardan birisi elinde taşıdığı sinyal alıcı cihaz ile arabanın yanında bekler, diğer hırsız ise benzer bir cihaz ile evin etrafında gezinir ve araç anahtarından sinyal almaya çalışır. Araç anahtarının yeri cihaz aracılığıyla tespit edildikten sonrası ise maalesef çok kolaydır. Anahtar ve arabadan yayılan sinyaller, hırsızların kullandığı cihazlar sayesinde, birbirini görür ve arabanın kapıları açılır. Yine aynı şekilde, bir nevi yükseltilen sinyaller sayesinde araba çalıştırılır ve hırsızlar bu aşamadan sonra arabaya binip olay yerinden uzaklaşır. Tüm bu olay bir dakikadan kısa sürede olup bitmektedir.  

Röle yöntemiyle yapılan hırsızlıkları önlemek için geliştirilen Disklabs Faraday anahtar kılıfları, bir polis teşkilatı tarafından akredite edilen, alanında ilk ürün olma özelliği taşıyor.

Disklabs Faraday Anahtar Kılıfları

Disklabs’ın kurucusu Simon Steggles, “Hiçbirimiz, aracımızı bilinçli bir şekilde güvenli olmayan bölgelere bırakmayız. Ancak buna rağmen, anahtarsız giriş sistemleri ile donatılmış araba sahipleri için, herhangi bir park alanı veya yol kenarı maalesef güvenli olmayan bölge oluveriyor. Bir otomobilin ‘röle hırsızlığı’ adı verilen bir teknik kullanılarak neredeyse her yerden çalınabilmesi artık haberlerde sıkça karşımıza çıkıyor. Disklabs Faraday anahtar kılıflarını kullanmak, bu hırsızlık yöntemini engellemenin etkili ve basit bir yolu. Bu yeni geliştirilen ürün sayesinde Disklabs, İngiltere Polis Teşkilatı tarafından, akredite edilmiştir.”

Araç anahtarları için özel olarak tasarlanan Faraday kılıflarının özellikleri;

  • Tüm RF sinyallerini engeller
  • Kullanımı kolaydır
  • Bağımsız olarak test edilmiştir
  • Fonksiyoneldir ve şık bir tasarım sahibidir
  • Farklı boyutları mevcuttur
  • Askeri sınıf suya dayanıklı kumaş kullanılmıştır
  • İngiltere Polisi tarafından akredite edilmiştir
  • İngiltere’de tasarlanıp üretilmiştir

Disklabs kullandığı yüksek kaliteli materyaller, ürettiği yenilikçi ürünler sayesinde suçu önlemeye yardımcı olan firmaların katıldığı SBD (Güvenli Dizayn) grubu üyesi olmaya İngiltere Polisi tarafından layık görülmüştür.

Ürünlerimiz, müşterilerimizin suçu çözmesine ve suçu önlemesine yardımcı olmaktadır. İngiltere’de üretilen orijinal Faraday çantaları 80’den fazla ülkede, savaş alanlarından yönetim kurulu odalarına kadar her alanda dijital cihazları koruyor. Disklabs cep telefonundan laptoplara, tabletlerden araba anahtarlarına kadar tüm dijital cihazları korumak için faaliyetlerine durmaksızın devam ediyor.

Bir Cevap Yazın