Disklabs’tan Adli Bilişim Uzmanlarına Can Yeleği

İngiltere’nin önde gelen adli bilişim uzmanları tarafından kurulan Disklabs, kanıt niteliği taşıyan cihazları incelemek üzerine uzmanlaşmıştır. Ele geçirilen cihazların manipülasyona açık olması; bu cihazların barındırdığı verilerin uzaktan silinebilmesi veya değiştirilmesi, Disklabs’ı bir çözüm aramaya yönlendirmiş ve Faraday çantaları bu soruna çözüm olmak üzere tasarlanmıştır. Adli bilişim uzmanları, kolluk kuvvetleri ve yargı makamları; kanıt niteliği taşıyan […]

3 Şubat 2021 | Faraday Çanta | 0 Yorum
Disklabs’tan Adli Bilişim Uzmanlarına Can Yeleği

İngiltere'nin önde gelen adli bilişim uzmanları tarafından kurulan Disklabs, kanıt niteliği taşıyan cihazları incelemek üzerine uzmanlaşmıştır. Ele geçirilen cihazların manipülasyona açık olması; bu cihazların barındırdığı verilerin uzaktan silinebilmesi veya değiştirilmesi, Disklabs'ı bir çözüm aramaya yönlendirmiş ve Faraday çantaları bu soruna çözüm olmak üzere tasarlanmıştır.

Adli bilişim uzmanları, kolluk kuvvetleri ve yargı makamları; kanıt niteliği taşıyan ve dışarıdan müdahaleye açık olan cihazlarda bulunan verilerin ne kadar önem taşıdığını çok iyi bilmektedir. Faraday çantaları, kanıt olarak ele geçirilen cihazları, daha ilk andan itibaren sinyallerden izole ederek veri kaybı veya manipülasyon olmadan inceleme olanağı sunmaktadır. Diğer sinyal kesici çantalardan farklı olarak, sahip oldukları saydam pencere sayesinde, kanıtların sahada incelenmesine de olanak tanımaktadırlar.

Sahada ele geçirildiği ilk andan, incelemelerin bittiği son ana kadar adli bilişim uzmanlarının yürüttüğü süreçleri kolaylaştıran Faraday Laboratuvar serisi sinyal geçirmez çantalar, her adli bilişim uzmanının envanterinin ayrılmaz bir parçası olmak üzere artık Türkiye'de. İngiltere Polisi tarafından suçu önlediği ve suçun çözülmesine yardımcı olduğu için SBD (Secured by Desing) üyesi olmaya hak kazanan Disklabs Faraday çantaları hakkında daha detaylı bilgi almak için ürünlerimizi inceleyebilir veya info@faradaycanta.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın