Hakkımızda

Disklabs, 1997 yılında, kanıt niteliği taşıyan elektronik cihazlardan silinen ya da değiştirilen verileri kurtarmak için devlet kurumlarına ve özel şirketlere hizmet sağlamak için kurulmuş bir dijital suç araştırma firmasıdır. Disklabs uzmanları, 2004 yılına gelindiğinde, incelenen cihazlarda bulunan verilerin dışarıdan bir müdahale ile silinmemesi veya değiştirilmemesi için cihazları kablosuz sinyallerden izole etmenin gerekliliğini fark etti. Yaptıkları araştırmalar sonucu en iyi çözümün bir Faraday kafesi olduğunu gördüler. Ancak basit bir Faraday kutusunun ya da Faraday çantasının, tatmin edici bir performans gösteremediği yapılan testler sonucunda anlaşıldı. Bu sebeple performans testlerinde tatmin edici sonuçlar veren, kendi Faraday çantalarını üretmek için yola çıktılar. Bu alanda çalışmalara başlanıldı ve performans testlerinden tam not alan, başlıca tüm RF sinyallerini engelleyebilen Disklabs Faraday çantalarının üretimi böylece başlamış oldu

Disklabs, yenilikçi üretim modeli ile suçu önleyen ve suçun çözülmesini sağlayan kaliteli ürünler ürettiği için İngiltere Polisi tarafından SBD (Secured by Desing) platformuna kabul edildi ve ürünleri İngiltere Polisi tarafından akredite edildi. Disklabs’ın ürettiği Faraday çantaları sayesinde her yıl sayısız siber suç engelleniyor ve binlerce elektronik kanıt güvenli bir şekilde laboratuvar ortamında incelenebiliyor.

Untrasol Enerji İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti., 2016 yılında bir grup tedarik zinciri profesyoneli tarafından kuruldu. Orta Doğu, BDT ve Doğu Avrupa ülkeleri genelinde inşaat projeleri ve enerji santralleri için kaynak tedarik eden Untrasol Enerji, aynı zamanda dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiş durumda.

Birleşik Krallık orijinli Faraday Bag ürünleri 80 den fazla ülkede, 250.000 den fazla ürünü ile savaş meydanlarından toplantı odalarına kadar her alanda kullanıcıların elektronik cihazlarına koruma sağlıyor. Disklabs Faraday çantaları, Untrasol Enerji güvencesi ile birçok ülkeden sonra artık Türkiye’de de kullanıcılarının cihazlarını siber saldırılara karşı koruyacak.